close
Haberler

2009 YILI KOÇ-YÖNDER GECESİ TUNÇ ULUĞ KONUŞMASI

Şeref Başkanımız Sn. Rahmi Koç,

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mustafa Koç,

Koç Ailesinin Değerli Mensupları,

Koç Holding ve Koç Şirketlerinin Kıymetli Yöneticileri,

Sevgili Koç Yönder’liler,

Hanımefendiler, Beyefendiler,

Koç Yönder Yönetim Kurulu adına hepinize “hoş geldiniz” diyorum.

Amerika Birleşik Devletleri’nde başlayıp Avrupa üstünden Türkiye’ye sirayet eden ekonomik kriz neticesinde, geleneksel Koç Yönder Gecemizi geçen sene yapma imkânı bulamamıştık.  Geçen bir sene süresinde, krizin tesirlerini hep beraber yaşadık.  Görülen o ki: bu krizi en az zayiat ile geçirmekte olan kurumların başında Koç Holding gelmektedir.  Kurumsallaşmaya verdiği önem çerçevesinde, sağlam finansal yapısı, kuvvetli insan gücü, iç ve dış pazarlardaki tecrübeleri, grubun bu krizi en az zayiat ile atlatmasını sağlamıştır.

Bu vesile ile, krizi en iyi şekilde yönlendiren Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Mustafa Koç ve Yönetim Kurulu üyeleri ile, tüm olumsuzluklara karşı kararlılıkla şirketleri yöneten, Koç Holding CEO’su Sn. Bülent Bulgurlu ve şirket yönetimindeki arkadaşlarını, başarılarından dolayı tebrik ederiz.

Koç Yönder çalışmaları ile, bir taraftan üyeleri arasındaki sosyal bağları kuvvetlendirirken, diğer taraftan üyeleri vasıtası ile kalkınmamızın bel kemiğini teşkil eden, küçük ve orta ölçekli şirketlere kurumsallaşma konusunda eğitim ve danışmanlık hizmetleri verdiği malumunuzdur.  Koç Holding’i kriz yönetimde göstermiş bulunduğu başarı, kobilerin kurumsallaşmasına dönük olarak Sanayi ve Ticaret Odalarına yapacağımız konuşmalarda, güzel bir örnek teşkil edecektir.

Değerli konuklar, Koç Yönder geçmişle bugün arasında kurulmuş bir köprüdür.  Köprünün bir ayağında Koç Grubu’nun yönetim kadrosunda bulunan ve bugün bizlerle beraber olan genç yöneticilerimiz, diğer ayağında ise Koç Holding’in bugünlere gelmesinde katkıları olan, yönettikleri şirketlerin daha başarılı bir şekilde Türk ekonomisi içinde yer aldıklarını görmekten gurur duyan, büyüklerimiz var.

Ne yazık ki bugünlere gelmemizde bizlere ışık tutan, yol gösteren, icraatları ile grubumuzu yükselten değerli büyüklerimizin bir kısmını zaman içinde kaybetmiş bulunuyoruz.  Başta kurucumuz Sayın Vehbi Koç olmak üzere, bugün artık aramızda olmayan tüm yöneticilerimizi bu vesile ile tekrar anıyor, “ruhları şad olsun” diyorum.

Bu yıl 80 yaşlarını dolduran 8 Koç Yönder üyemiz, saygıdeğer eşleri ile, aramızda bulunuyorlar.  Bu gecenin anısına kendilerine bir plaket sunacağız.

Kadife sesi ile hepinizin tanıdığı Mr. Cole sizleri geçmişe doğru götürüp, o günlerin sevilen melodileri ile gecemize renk katacaktır.  Neşeli bir gece geçirmenizi temenni eder, yaklaşan yeni yılınızı kutlar, 2010 yılının sağlık, mutluluk, ve başarı dolu bir yıl olmasını dilerim.