close

7 Mayıs akşamı “Güneşin altında hiçbirşey yeni değil” sloganıyla Afrodisias kentini üç farklı objektiften ve üç farklı bakış açısı ile fotograf karelerine yansıtan Afrodisias sergisi, Aygaz Genel Müdürlüğü binasının fuayesinde sanat severlerin beğenisine sunulmak üzere açıldı.

Sergilenen fotograflar Koç-Yönder Başkanı Mesut Ilgım ile iki genç Aygaz çalışanı Asu Ege ve Bülent Küçük’ün fotograflarından oluşuyor.

Açılış vesilesi ile verilen kokteyle Ömer Koç, Enerji Grubu Başkanı Erol Memioğlu, Aygaz Genel Müdürü Yağız Eyüboğlu ile Koç Holding ve AYGAZ yöneticileri ve Koç-Yönder üyeleri başta olmak üzere geniş bir sanatsever kitlesi katıldı.

Prof.Kenan Erim’in 30 yıllık kazı çalışmaları ile gün yüzüne çıkarılan bu antik kente geçen yıl Mayıs ayında Koç-Yönder üyeleri olarak bir gezi düzenlemiştik. Tarihi tunç çağına dayanan ve M.Ö.3000 yılından önce kalkolitik kültürün izleri bulunan kentin Afrodisias adı güzellik, aşk, doğa ve bolluk tanrıçası Aphrodite’den geliyor.

Sevgi Gönül’ün büyük önem verdiği ve desteklediği Geyre Vakfı’nın da yönetim kurulunda yer alan ve Afrodisias’taki düzenlemelerde emek verenlerden olan Mesut Ilgım, bu kez yanına aldığı iki genç Aygaz çalışanının objektifleri ile birlikte bizlere bu Antik kentin gizli güzelliklerini, ayrıntılarını belgelemişler