close

BANSİAD (Bandırma Sanayici ve İş adamları derneği) ‘ın davetlisi olarak Yönetim Kurulu Başkanımız Mesut Ilgım, Genel Sekreter Cengiz Nayır, Sayman üye Sabri Akdemir , Lütfü Ensari, Emre Görgün ve Nuri Kubanç, 29 Mart Perşembe günü Bandırma’ya gittiler.

Bansiad Yönetim Kurul üyesi Hakan Öztürk tarafından karşılanan  Koç Yönder heyetine öğlenden evvel Bandırma Mermer Sanayii tesisleri gezdirildi. Öğlen yemeği Bandırma ve yöresindeki diğer sivil toplum kurumları başkan ve temsilcileri ile birlikte yenildikten sonra, 14:00 den itibaren Bandırma Ticaret Odası toplantı salonunda, davetli yüz kadar üyeye Koç Yönder tanıtıldı.

Başkan Mesut Ilgım’ın açılış konuşmasından sonra, sırası ile Lütfü Ensari, Emre Görgün ve Cengiz Nayır, Danışmanlık, Eğitim ve nihayet Aile Şirketleri ve Aile Şirketlerinde kurumsallaşma konusunda sunumlarını yaptılar.

Gerek verilen çay molasında, gerekse toplantı esnasında gelen soru ve katkılardan anlaşıldığı kadarı ile, Bandırmada da kurumsallaşma konusunda -özellikle aile şirketlerinde- ciddi boyutlu sayılabilecek sorunlar mevcut. Dolayısı ile Koç Yönder’in bu konularda verdiği bilgi ve öneriler büyük ilgi ile izlendi.

Görülen o ki, bu ve benzeri tanıtım ve eğitim programlarına bundan böyle Anadolu’nun başka yörelerinde de devam etmek gerekecek ve hiç şüphesiz hem Koç Yönder’e hem de muhatabımız kurum ve kuruluşlara son derece olumlu katkılar sağlayacaktır.