close
Basın Duyuruları

Çanakkale OLAY Gazetesi – KOÇ yöneticilerinden yatırımcılara çağrı : “Arayın bizi, yönlendirelim sizi”

kocyonder-kapak

KOÇ topluluğunun eski yöneticileri bilgi paylaşımı için çıktıkları Anadolu turunda Çanakkale’ye gelerek Çanakkaleli yatırımcılara çağrıda bulundular.

KOÇ Grubunun üst düzey eski yöneticileri kurdukları “KOÇ YÖNDER” isimli dernek ile KOBİ ve küçük yatırımcılara teknik anlamda danışmanlık hizmeti veriyor. Dün Çanakkale’ye gelen derneğin yöneticileri ural Belgin (KOÇ otomotiv yan sanayi başkanı) ile Uran Tiryakioğlu (Beko Elektronik eski Genel Müdürü), hem dernek faaliyetlerini anlattılar hem de kurumsallaşmada danışmanlık hizmetinin önemini vurguladılar.

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Tezcan, BTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve ÇOMÜ’ den bazı öğrencilerin de izlediği dünkü konferansta, KOÇ Grubunun deneyimleri paylaşıldı. Genel Yönetim, Mali Yönetim ve Finans, Satış Pazarlama ve Endüstri Yönetimi Danışmanlığı konusunda hizmet veren KOÇ YÖNDER yöneticileri, Türkiye’nin başarılı işadamı ve KOÇ topluluğunun kurucusu merhum Vehbi Koç’un, bilgi ve deneyimlerini Türk yatırımcılarla paylaşmak, aile şirketlerinin yönetiminde başarı sağlanması, kurumsallaşmadaki güdülmesi gereken ve aynı zamanda da yatırımcının Anayasası olarak kabul edilmesi gereken kriterler hakkında bilgi sunumu yapıldı.

Merhum Vehbi Koç’un “Gücümüzü aldığımız Türk Milleti ile ekonomi bilgi ve tecrübelerimizi paylaşarak çoğalmak, güçlü demokrasi ile güçlü ekonomi yaratılır” sözlerine dikkat çeken KOÇ YÖNDER yöneticileri, Türkiye’nin gelişim sürecinin dünyanın 17. büyük ekonomik alanını oluşturduğuna dikkat çekerek, bu gelişim sürecine hiçbir yöneticinin kayıtsız kalmaması gerektiği ve güçlü Türk ekonomisine verilecek katkıda herkesin sorumluluk içersinde hareket etmesi gerektiği belirtildi.

09.05.2007 – Çanakkale OLAY  Gazetesi – http://www.canakkale.net