close
abbas_yuksel

Abbas Yüksel, 1955 doğumlu, evli ve iki çocuk babasıdır. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye bölümünü 1976’da bitirmiştir.

Maliye Bakanlığı’nda 7 yıl süreyle Hesap Uzmanı olarak görev yapmış olan Abbas Yüksel, daha sonra Koç Holding’te 12 yıl boyunca Mali İşler Koordinatörlüğü yapmıştır. Bu süreçte özellikle; Grup şirketlerinin muhasebe ve mali iç denetimi, bütçe kontrolü, yatırım fizibilite analizi, şirket birleşme ve değerlemeleri gibi konularda aktif olarak çalışmıştır. Yeminli Mali Müşavirlik ünvanı da bulunan Abbas Yüksel’in; vergi, turizm ve mali konularda yayınlanmış bazı makaleleri bulunmaktadır.

Maliye Bakanlığı ve Koç Holding’deki görevleri sırasında mesleki ve finansal konulardaki iç eğitimlerde ders ve konferanslar vermiş bulunan Abbas Yüksel, A.S.M. Polis Meslek Yüksek Okulu’nda da hukukun temel kavram ve ilkeleri konusunda öğretim görevliliği yapmıştır.

SAHA A.Ş.’nin derecelendirme metodolojileri ve altyapı çalışmalarında fiilen bulunan Abbas Yüksel aynı zamanda şirketin yönetim kurulu üyesidir. Mülkiyeliler Birliği, Mülkiyeliler Vakfı, Maliye Hesap Uzmanları Vakfı, Koç – Yönder üyeliği bulunan Abbas Yüksel, bazı sivil toplum kuruluşlarının da çalışmalarına katılmıştır.