close
Haberler

Geleneksel Koç Yönder Gecesi Coşkuyla kutlandı

GELENEKSEL KOÇ-YÖNDER GECESİ BÜYÜK BİR KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

 

24 Kasım 2011 akşamı Rahmi M. Koç Müzesinde bu yıl 10 uncusu düzenlenen Koç-Yönder “Gecesi” katılım açısından bir rekora da imza attı.

Istanbul’un akşam trafiğine yakalanarak geç kalmak riskini almak istemeyen konuklarımızın bir kısmı biraz erkence, saat 18.30 dan itibaren kapıdan görünmeye başladılar. Davetliler Başkan Mesut Ilgım, Bayan Ilgım ve Genel sekreter Davut Ökütçü tarafından kapıdan karşılanırken, Dernek Müdürü ve Sekreteri de konuklara masaları hakkında bilgi verip kokteyl salonuna buyur ediyorlardı.  Kokteyl salonu gruplar halinde sohbet eden, yer yer sarılıp hasret gideren üyelerimizle kısa zamanda dolmuştu bile.

350 yi aşkın davetlinn katıldığı geceye Koç ailesinden Semahat Arsel ve eşi Dr. Nusret Arsel, Rahmi M. Koç, Ali Y. Koç; Koç Holding CEO su Turgay Durak başta olmak üzere Grup Başkanları, Grup Şirketleri Genel Müdürlerinden yoğun bir ilgi vardı.

Salonda bulunan üyelerimiz ve eşleri arasındaki öğretmenlerin adlarını tek tek sayıp, öğretmenler gününü kutlayarak başlayan Başkan Mesut Ilgım, kısa açılış konuşmasının ardından bu yıl 80nci yaşına ulaşan  üyelerimizden Arnold Hornfeld, Orhan Başdoğan ve Yüksel Sümer’i sahneye davet ederek Sn. Rahmi M. Koç ile birlikte plaketlerini verip tüm salonun alkışları arasında yaş günlerini kutladı.

Tango dans gösterisinin ardından sahnede yerini alan Ece’nin romantik şarkıları eşliğinde yemeklerini yiyen davetliler, gecenin ilerleyen saatlerinde dans pistini doldurup birbirinden maharetli figürler ile tango ve valslerin o zarif estetigini birlikte anımsayıp yaşamamıza vesile oldular.

Gecenin büyük ikramiyesi olan araba çekilişini Semahat Arsel hanım yaptı.. Büyük ödül merhum Sanayii Grubu Başkanımız Yüksel Pulat’ın eşi  Gülay PulatIn oldu.

Alkışlar arasında piyango çekilişi bitti sanılırken bu kez sahnede Ali Koç yerini almış, bir yandan yaptığı esprilerle salonda kahkahalara vesile olurken, öte yandan bir ödülün daha duyurusunu yapıyordu. Yapılacak bir çekilişte kazanacak olan dört çift bahar aylarında Rahmi M. Koç’un konuğu olarak Rahmi beyin evinde akşama yemeğinde ağırlanacaklardı.

Bu kez talihlileri belirleyen çekiliş Dr. Nusret Arsel’e yaptırıldı. Kazanan dört çift teker teker salona tanıtıldı ve mikrofonda duygularını kısaca ifade ettikten sonra sahneden ayrıldılar.

Gecemiz yine Ece’nin şarkıları eşliğinde sahneyi dolduran davetlilerin dans etmesi ile ilerleyen saatlere kadar sürdü. Gelecek yıl tekrar buluşmak üzere “Mutlu Yıllar” diyerek ayrıldık.