close
Haberler

Koç-Yönder Başkan Yardımcısı Davut Ökütçü “Türkiye-AB İlişkileri” konusunda Uluslararası Yaz Okulu’nda ders verdi

adsiz

Başkan Yardımcımız Davut Ökütçü, 9 Temmuz 2015 günü Işık Üniversitesi Şile Kampüsünde bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen öğrencilerin katılımı ile gerçekleşen Uluslararası Yaz Okulu nda “Türkiye –AB İlişkileri” konusunda ders verdi.

Işık Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Uluslararası Ofis Koordinatörlüğünde düzenlenen; Turkish Language and Culture Istanbul (Türk Dili ve Kültürü): Crossroad of Civilizations (İstanbul: Medeniyetler Kavşağı) Uluslararası Yaz Okulu programları 1-26 Temmuz 2013 tarihleri arasında 10 ülkeden (Amerika, İngiltere, Japonya, Hollanda, Finlandiya, Bosna-Hersek, Suudi Arabistan, İran, Irak ve Pakistan’dan) gelen öğrencilerin katılımı ile devam ediyor.

Başkan Yardımcımız Davut Ökütçü yabancı öğrencilere Türkiye-Avrupa Birliği ilişkilerinin tarihsel süreç içindeki gelişimi, mevcut durum ve AB ile ABD arasında yürütülmekte olan “Transatlantik Ticaret ve Yatırım Ortaklığı – TTIP” konusunda iki saatlik interaktif ders verdi.

4 haftalık Yaz Okulu sonrasında Uluslararası öğrenciler kayıt oldukları programı tamamlayarak, sertifika ve kendi üniversitelerinde saydırabilecekleri 6 kredi (9 AKTS) almaya hak kazanıyorlar.