close
Haberler

KOÇ-YÖNDER GECESİ REKOR BİR KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

gecmisten-gelecege-kopru

GEÇMİŞTEN GELECEĞE KÖPRÜ – GELENEKSEL KOÇ-YÖNDER GECESİ, REKOR BİR KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

6 Aralık 2012 Perşembe akşamı Rahmi M. Koç Müzesinde  “Geçmişten Geleceğe Köprü” teması ile düzenlenen Koç-Yönder Gecesi coşkulu bir katılım ile gerçekleşti.

Yağmurlu bir Istanbul akşamının yarattığı trafiğe rağmen katılımın bu denli güçlü olması, tüm  yaşanacak güçlükleri  göğüsle-menin Koç Yönder ailesi ile  geçirilecek güzel bir geceye  değeceğine inanan üyelerimizin çokluğunu da gösteriyordu.

Konuklarımızın bir kısmı biraz erkence, saat 18.30 dan itibaren kapıdan görünmeye başladılar. Davetliler Başkan Mesut Ilgım, Bayan Ilgım ve Başkan Yardımcısı Davut Ökütçü tarafından kapıda karşılanırken, Dernek Sekreteri Gül Eraslan ve asistanları da konuklara masaları hakkında bilgi verip kokteyl salonuna buyur ediyorlardı.  Kokteyl salonu gruplar halinde sohbet eden, üyelerimizle kısa zamanda dolmuştu bile.

Başta Rahmi M. Koç olmak üzere Koç Holding CEO su Osman Turgay Durak, Grup Başkanları, Grup Şirketleri Genel Müdürlerinden yoğun bir ilgi vardı. Başkan Mesut Ilgım,  Koç Yönder gecesinin artık Viyana Opera Balosu gibi geleneksel bir gün haline geldiği benzetmesiyle başladığı kısa açılış konuşma-sında üylerimizin yazdığı kitaplardan Koç-Yönder kitaplı-ğında bir köşe yapmak istediğini duyurduktan sonra  bu yıl 80nci yaşına ulaşan  üyelerimizden Turgut Kayakan ve Nazım Doğan Yıldırım’ı sahneye davet ederek Sn. Rahmi M. Koç ile birlikte plaketlerini verip tüm salonun alkışları arasında yeni yaşlarını kutladı.

Geçen yıl da bizlerle olan Ece’nin romantik şarkıları eşliğinde yemeklerini yiyen davetliler, gecenin ilerleyen saatlerinde dans pistini doldurup birbirinden maharetli figürler sahneyi doldurdular.

Sıra çekilişe geldiğinde heyecan doruktaydı. Zira bu yıl piyangomuzda birbirinden güzel hediyeler vardı. Yapılan çekilişlerle Ali İhsan Kamanlı Ford B-Max otomobil, Ayşe Kayakan, Efser Gözaydın ve Gulay Polat Arçelikten plazma TVler, Atilla Tümer, Ender Çakıroğlu Bodrum Divan’da tatil, İmre Barmanbek ve Gönül Apak Setur hediye kartı kazandılar. . Ece’nin şarkıları eşliğinde sahneyi dolduran davetlilerin dans etmesi ilerleyen saatlere kadar sürdü. Gelecek yıl tekrar buluşmak üzere geceyi noktaladık.