close
Haberler

KOÇ-YÖNDER YAPI KREDI AKADEMİSİ İŞBİRLİĞİ

KOÇ-YÖNDER  YÖNETİCİLERİ YAPI KREDİ AKADEMİYE KONUK OLDU

Yapı Kredi Akademisinin yöneticileri Nisan ayı başlarında Koç-Yönder yönetim kuruluna bir öneri ile geldi.  Yapı Kredi akademisinde üst düzeye hazırlamak üzere bir dizi formal eğitim programı uyguladıklarını, ancak bu kez farklı bir yaklaşımla Koç-Yönder üyeleri ile programa katılan müdürleri bir araya getirip  deneyimlerin aktarılabileceği bir platform oluşturmak istediklerini anlattılar. Konferans havasından ziyade samimi bir sohbet havası içinde Koç kültürü, ilke ve değerleri, başarı yada başarısızlıklara götüren faktörlerin yaşanmış öykülerle aktarılmasını arzu ettiklerini ifade ettiler.

Bu deneyim Koç-Yönder için de bir ilk olacaktı. Onun için ilk toplantıya Yönetim Kurulu üyelerinin katılması, başarılı olması halinde üyelerimiz arasında genişletilmesi ilkesi benimsendi.

Yapı Kredi Akademisindeki ilk toplantı 27 Nisan 2012 günü, Gebze/Şekerpınar’daki Bankacılık Geliştirme Merkezi eğitim salonlarında yapıldı. Üç saat süren bu “Deneyim Paylaşımı” toplantısına müdür düzeyinde 100 e yakın yönetici katılırken, Koç Yönder’den Başkan Mesut Ilgım, Başkan Yardımcısı Davut Ökütçü, Genel Sekreter Cengiz Nayır, Yönetim Kurulu üyeleri Bülend Ceylan ve Ferdin Hoyi katıldılar. Vehbi Koç’tan mektuplar, anılar ve anekdotlarla süslenen konuşmalar katılanların büyük bir ilgisini çektiği gibi bu ilgi soru cevap bölümünde artarak devam etti. Birlikte yenen yemekten sonra günün programı noktalandı.

Başkan Mesut Ilgım, Yönetim Kuruluna gönderdiği elektronik postada duygularını şöyle ifade ediyordu:

“Bugün Yapı Kredi Akademi de herşeyi ile dörtdörtlük bir sunum yaptık ! Anılarımızı paylaştık genç arkadaşlarla ve de herhalde kolay kolay anılardan silinmeyecek bir gün yaşadık ve de yaşattık.”