close
Haberler

Süreyya Ciliv Ödülünü Mustafa Koç’un elinden aldı

ats3

American –Turkish Society diğer adıyla Türk – Amerikan Cemiyeti’nin New-York’ta düzenlediği yıllık olağan yemekte, Türkiye’den ve Amerika’dan çok sayıda Türk ve Amerikalı bir araya geldi. Yemekte, PKK’nın Çukurca’daki hain saldırısı da kınandı.

The Plaza Oteli’nde 21 Ekim gecesi düzenlenen yıllık yemekten önce konuklar resepsiyonda bir araya geldi. Türk ve Amerikan iş, diplomasi ve medya dünyasından çok sayıda önemli ismin buluştuğu resepsiyonda, iki ülke arasındaki ilişkilerin yanı sıra güncel konularla ilgili değerlendirmeler yapıldı.

 

Etkinlikte, daha sonra yemek salonundaki ödül törenine geçildi. Turkcell’in New York Borsası’nda 10. yılını geride bırakması nedeniyle Turkcell’in CEO’su Süreyya Ciliv ve Duncan Niederauer, ödüllerini; bu senenin onur konukları olarak yemeğe katılan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç ile Joseph Perella’dan aldılar.

Ödüllerini alan Ciliv ve Niederauer ile ödülleri veren Koç ve Perella, yaptıkları konuşmalarda, Türkiye ve Amerika arasındaki ilişkilerin önemine dikkat çekerken, PKK’nın Çukurca saldırısını da kınadılar.

Kaynak: TurkishNY.com