close
Eğitim Duyuruları

X. İŞ DÜNYASINDA “LİDERLİK” SERTİFİKA PROGRAMI 16 KATILIMCI İLE GERÇEKLEŞTİ

Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet Liderlik Okulu ve Koç-Yönder tarafından düzenlenen İş Dünyasında Liderlik Sertifika Programı’nın onuncusu bu sene 5-12-19-26 Mayıs 2012 Cumartesi günleri saat 09:30-16:30 saatleri arasında gerçekleşecektir. Programda işlenilecek konular Girişimcilik, Liderlik ve Yönetim Becerileri, Insan KaynaklarıYönetimi, Kurum Kültürü, Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma, Stratejik Planlama ve Denetim, İş Planı Teknikleri, Pazarlamada Liderlik, Dış Ticarette Liderlik, Finansal Tabloların Analizi ve Yorumlanması, Kriz Yönetimi’dir. Programın hedef kitlesi kendini girişimcilik ve liderlik yönünden geliştirmek isteyen yöneticilerdir.

Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet Liderlik Okulu ve Koç-Yönder tarafından düzenlenen İş Dünyasında Liderlik Sertifika Programı’nın onuncusu bu sene 5-12-19-26 Mayıs 2012 Cumartesi günleri saat 09:30-16:30 saatleri arasında gerçekleşecektir.

Program Amacı:

Günümüz iş dünyasındaki başarılı şirketler, daha eğitimli ve daha etkin çalışmalar yapabilen kadrolar kurmakta; bunun için yeni fikirler ve projeleri hayata geçirebilecek “lider” özellikli insan profili üzerinde durmaktadırlar. Bununla birlikte yeni iş kuran veya iş kurma planları yapan girişimcilerin de işin başında veya devamında nasıl hareket etmeleri gerektiği, uygulayabilecekleri stratejiler, krizlerle başa çıkabilme becerisi, insan yönetimi ve işletmenin kurumsallaşması konularında daha eğitimli olmaları büyük önem taşır.

İş Dünyasında Liderlik sertifika programı, işte bu gerçekler dikkate alınarak gerçekleştirilmekte ve katılımcılarının çalışma hayatına yön vermeyi amaçlamaktadır.

 

Program Özellikleri:

İş Dünyasında Liderlik sertifika programı her akademik yıl Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş ana yerleşkesinde gerçekleştirilmektedir. Program dört hafta süresince her cumartesi günü 09:00-16:30 saatleri arasında dört ayrı oturum şeklinde dizayn edilmiştir. Eğitimler katılımcıların eğitim esnasında soru ve görüşlerini eğitmen ve diğer katılımcılarla etkileşimli bir şekilde dile getirebildikleri bir ortamda gerçekleşmektedir. Programı başarıyla tamamlayan katılımcılara sertifika verilmektedir. Program katılımcılarının sertifika almaya hak kazanmaları için programa %80 oranında katılım göstermeleri gerekmektedir.

 

Program İçeriği:

Koç-Yönder ile ortaklaşa düzenlenen program kapsamındaki dersleri yönetici konumunda çalışmış, uygulama deneyimi yüksek eğitimciler vermektedir. Bu sayede katılımcılar teorinin yanı sıra, gerçek hayattaki işleyişi örneklerle öğrenme fırsatı bulmaktadır. Program dahilindeki ana konular aşağıda sıralandığı gibidir.

 • Liderlik ve Yönetim Becerileri
 • Girişimcilik
 • İnsan Kaynakları Yönetimi
 • Kurum Kültürü
 • Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma
 • Stratejik Planlama ve Denetim
 • İş Planı Teknikleri
 • Pazarlamada Liderlik
 • Kriz Yönetimi
 • Finansal Tabloların Analizi ve Yorumlanması
 • Dış Ticarette Liderlik

Ödeme ve kayıt ile ilgili sorularınızı aşağıdaki kısımdan bize iletebilir yada aşağıdaki linke tıklayarak on-line başvuruda bulunabilirsiniz.

 

http://www.bahcesehir.edu.tr/idaribirimler/hlo/basvuru/is_dunyasinda_liderlik

Tel:                  0 212 381 57 27- 28 -29

E-Posta:           hlo@bahcesehir.edu.tr

Faks:               0 212 381 00 28